základní škola

Erasmový výlet 5.A na Monínci

Třída 5.A si za doprovodu  několika žákyň z devátých tříd užila díky projektu Erasmus+  pěkný výlet. Byl totiž celý hrazen z jeho finančních prostředků, které získala naše škola v rámci projektu Art is everywhere od Evropské unie.

Děti se nejprve dopravily do Jistebnice, kde se podívaly do Pamětní síně Richarda Laudy na jeho výtvarná díla. Maloval  hlavně obrazy ze života obyčejných vesnických lidí. Prohlédly si samozřejmě i slavný Jistebnický kancionál s písní Ktož jsú boží bojovníci.  Zašly si i na výstavu fotografíí divokých zvířat do výstavní síně u kostela. Jelikož znají ze školy pověst Jistebnický zločin, našly si na hřbitovní zdi vytesaný znak k této pověsti. Nakonec si pohrály v sadech a pak již mířily dalším linkovým autobusem ke chlístovskému rybníku, kde se krásně zchladily.

Po sestupu dolů z kopce se dostali žáci na Monínec. Tam už na ně čekalo lanové centrum, lukostřelba, tubing, kuličková dráha, obří prak a maxiskluzavka. Do kopce se jim pak moc nechtělo, ale nedalo se nic dělat, cesta k autobusu vedla opět kolem rybníka s koupáním.

Po příjezdu do Vlásenice si při svitu měsíce v úplňku opekli buřty, jablíčka a brambory. Po krátké stezce odvahy spali všichni jako by je do vody hodil.

Druhý den se byli podívat u Kostelce na jeleny. Po návratu se osvěžili melounem a tradiční babiččinou bábovkou. Oběd si ten den připravili sami a moc jim chutnal. Není totiž nad posezení a jezení ve stínu stromu. Na závěr výletu se ještě znovu vykoupali a zevrubně prozkoumali ekosystém místního rybníka.

Odjeli opět linkovým autobusem, takže doprava byla díky využití zavedených autobusových linek ekologičtější.

Koordinátorka projektu Erasmus+

Mgr.Jana Bičišťová