Pečení nás baví

K předvánočním aktivitám patří tradičně vaření a pečení. To si již pátým rokem společně užívají žáci letošní 5.A, tentokrát jim v některých aktivitách pomáhali žáci z partnerských tříd. Jeden den si např. upekli výborný jablečný štrúdl, při jehož jedení si zopakovali pravidla vhodného stolování. K zopakování pravidel jim posloužila kniha bývalé poradkyně amerických prezidentů, paní Elišky Coolidge - Draka je lepší pozdravit aneb o etiketě, která knihu  pro děti napsala. Používáme ji častěji a pomáhá nám ujasnit si, jak se mají dle etikety mladí muži a mladé dámy správně chovat.  Další den si děti upekly ještě kokosové cukroví, které ozdobily z marcipánu vykrájenými ozdobami a čokoládovou polevou. Zvládly i tradiční vosí hnízda.

Toto tvoření bylo zároveň akcí projektu Erasmus - Art is everywhere.