Vánoční zvyky nás baví

S adventem, Vánoci a zimou se pojí i řada zvyků. I ty si každoročně užívají  žáci naší školy. V 5.A si opět vyzkoušeli žáci tradiční zimní aktivitu, kterou známe mimo jiné z pohlednic Josefa Lady - bobování. Jelikož ale sníh dlouho nevydržel, věnovali se pak další práci ve svých třídách. Vytvořili si např. pozadí na přáníčko, před kterým se všichni pro své blízké vyfotili, další přání vyrobili pro projekt Erasmus+ . Přáníčky přispěli i žáci dalších tříd, paní učitelky, vychovatelky a asistentky. Všechna budou zdobit naše partnerské školy, do kterých byla poslána.

V 5. A si vytvořili i svůj vlastní adventní kalendář. V matematice se učí o krychli, proto si každý jednu sám vyrobil, na každou její stěnu napsal jedno písmeno ze  svého jména a za něj typické slovo, které vyjadřuje jeho povahu, začínající ovšem stejným uvedeným písmenem. Každý den pak jeden šťastlivec musel nejprve odhalit, kdo vybranou krychli vyrobil, pak si teprve mohl vzít dárky v ní obsažené.

Při vánoční besídce si děti krájely jablíčka, pouštěly lodičky, děvčata házela pantoflem. Jelikož jsme škola se zaměřením na výuku jazyků, vyrobili si žáčci i tradiční anglický cracker, po jehož otevření si většina dětí nasadila papírovou korunku, která  byla  vyrobena a dovnitř vložena kamarádem.

Aktivity jsou součástí projektu Erasmus+   Art is everywhere.